Aktualności
Kontakt
Reklama w Spółdzielni
Vademecum lokatora
Wykaz nieruchomości
Organy Spółdzielni
Pliki do pobrania
Wykonanie remontów
E-usługa
Administrowane Wspólnoty Mieszkaniowe
Oferta dla Wspólnot Mieszkaniowych 
 
Kontakt 
Oferta kanałowa 
Cennik 
Pliki do pobrania 
InfoLipno

 
 

Otwarcie bloku Spółdzielni Mieszkaniowej w Lipnie
przy ulicy Ekologicznej 3

Budynek mieszkalny przy ulicy Ekologicznej 3 to kolejna inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej w Lipnie. Widząc duże zainteresowanie na kupno mieszkań w bloku przy ulicy Ekologicznej 5, który oddano do użytku w styczniu 2019 roku, podjęto decyzję o budowie kolejnych budynków. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie.

Fotorelacja z otwarcia

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, nabywcy lokali nie mogli pojawić się osobiście, aby odebrać klucze do swoich mieszkań. W uroczystości udział wzięli członkowie Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lipnie wraz z prezesem Maciejem Kmitą, a także Radosław Cackowski, reprezentujący wykonawcę inwestycji - firmę "Budex". Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Maciej Kmita, Radosław Cackowski oraz Franciszek Łęgosz - Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lipnie. Następnie zebrani goście spotkali się w jednym z mieszkań, aby zobaczyć okolicznościowy film z etapami powstawania bloku oraz zwiedzić i obejrzeć nową inwestycję lipnowskiej spółdzielni.

- Nie tak miał dzisiejszy dzień wyglądać, ponieważ wszyscy liczyliśmy, że będzie tort i wielu zaproszonych, a przede wszystkim nasi klienci, czyli członkowie spółdzielni, którzy te mieszkania nabyli. Sam obiekt wygląda tak, jak sobie go wymarzyliśmy i jak zaprojektował go pan Jan Blachowski. Miał być funkcjonalny, nowoczesny i taki jest. Od dzisiaj przystępujemy do wręczania kluczy właścicielom, oczywiście chcieliśmy zrobić to uroczyście, ale pandemia wymusiła na nas zmianę koncepcji. Mam nadzieję, że naszym mieszkańcom będzie się tutaj dobrze żyło i mieszkało, że będzie to miejsce, które będzie taką oazą spokoju i domowego szczęścia - powiedział Maciej Kmita, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Lipnie.

Inwestycja została wykonana z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technicznych i materiałów najwyższej jakości. Blok posiada cichobieżną, nowoczesną windę, podziemne garaże oraz komórki lokatorskie, a także klatki schodowe wykończone z dbałością o najmniejsze detale. Do mieszkań właściciele dostaną się przez strefę wejścia, która wykończona jest w eleganckim stylu.

Stworzono także zamkniętą i przeznaczoną wyłącznie do dyspozycji mieszkańców nowoczesną przestrzeń rekreacyjną z altaną i grillem. Najmłodsi mieszkańcy będą mogli korzystać z placu zabaw. Teren został zagospodarowany zielenią i wybrukowany alejkami. Powstało także dużo ogólnodostępnych miejsc postojowych.

Co ważne, mieszkania sprzedawane były na zasadach spółdzielczych, czyli bez zysku. Nabywca pokrywałby tylko faktyczne koszty budowy i nabywał odrębną własność lokalu z księgą wieczystą.

- Bardzo dziękuję za zaufanie oraz dobrą współpracę przy realizacji tego projektu. Myślę, że ten budynek jest nie tylko wizytówką zasobów spółdzielni, ale także może być wizytówką miasta Lipna. To dobry prezent na ubiegłoroczne sześćdziesięciolecie Spółdzielni Mieszkaniowej w Lipnie - powiedział Radosław Cackowski, przedstawiciel firmy "Budex".


Fotorelacja z otwarcia