Aktualności
Kontakt
Reklama w Spółdzielni
Vademecum lokatora
Wykaz nieruchomości
Organy Spółdzielni
Pliki do pobrania
Wykonanie remontów 2016
E-usługa
Administrowane Wspólnoty Mieszkaniowe
Oferta dla Wspólnot Mieszkaniowych 
 
Kontakt 
Oferta kanałowa 
Cennik 
Pliki do pobrania 
InfoLipno

 
 
   
Spółdzielnie Mieszkaniowe w Polsce powstawały od końca XIX w. Celem ich założenia było i jest przede wszystkim zrzeszenie się osób zainteresowanych wspólnym działaniem na rzecz zaspokajania własnych potrzeb mieszkaniowych. Są dobrym rozwiązaniem, ponieważ "budują lepszy świat" i są własnością zarządzaną przez jej członków. W 1960r. także mieszkańcy Lipna podjęli decyzję o założeniu Spółdzielni Mieszkaniowej.

Od tego czasu minęło już 55 lat, i z tej właśnie okazji, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lipnie obchodziła swój wyjątkowy Jubileusz. Uroczystość odbyły się 5 grudnia 2015r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Lipnie. Zjawili się na niej nie tylko członkowie SM, ale także zaproszeni goście.


            Członkowie, którzy przez okres minionych lat wykazali się zaangażowaniem i aktywną działalnością na rzecz naszej jubilatki, zostali uhonorowani medalem oraz specjalnym podziękowaniem. Medale przyznano również zaproszonym gościom – za dotychczasową efektywną współpracę. Nie zabrakło również wspomnień, wzruszeń i podziękowań.
          Ponadto przygotowano film opowiadający historię Spółdzielni i jej działalność na przestrzeni lat. Uczestnicy mieli także niepowtarzalną okazję obejrzeć i ocenić przygotowaną wystawę starych zdjęć, które dokumentowały powstawanie spółdzielczych osiedli, a także przejrzeć listę osób zarządzających Spółdzielnią i wykaz członków wchodzących w skład Rad Nadzorczych od roku 1960.

  Aby urozmaicić uroczystości jubileuszowe, na scenie pojawiła się nie tylko Aleksandra Palczak, młoda wokalistka pochodząca z naszego miasta, ale także teatr "Bene Nati" działający przy LO w Lipnie. Młodzi aktorzy wystąpili w spektaktu "Po ślubie" opartym na tekstach Wojciecha Młynarskiego w reżyserii Wandy Mróz. Była to zabawna opowieść o życiu młodego małżeństwa mieszkającego w typowym bloku, na typowym osiedlu. Niewątpliwie każdy mieszkaniec Spółdzielni znalazł w nim coś znajomego! A zwięczeniem uroczystości był oczywiście tort i poczęstunek dla gości.

Jubileusz naszej Spółdzielni Mieszkaniowej był wyjątkowym wydarzeniem, nie tylko dla jej mieszkańców, ale również dla osób działających w Radzie Nadzorczej, dla Zarządu, oraz dla pracowników. Było nam bardzo miło wspomnieć ludzi, którzy budowali i tworzyli Spółdzielnię, aby teraz mogła się tak prężnie rozwijać. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym za obecność, dobre słowo, życzenia i wspólne świętowanie.

Do zobaczenia na następnym jubileuszu!